Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rainer Grenkowitz - lékař Michael Lüdewitz
Rodilý Berlíňan, narozen 24. listopadu 1955, měl být původně obchodníkem, ale záhy pochopil, že to pro něho není a vystudoval herectví. Působil v různých divadlech, průlom ve filmu se mu zdařil v roce 1986. Hrál mimo jiné v SOKO 5113 a řadě dalších televizních seriálů. Jeho Michael je šéfem celého Medicopteru 117 a velmi dobrý lékař, ale žena a syn mu stále vyčítají, že je kvůli své práci zanedbává.
 
Serge Falck - záchranář Peter Berger
Serge se narodil 19. dubna 1966 v Antwerpách. Herectví se učil v Innndbrucku, poté působil mimo jiné v Salzburku, Vídni a Mnichově. Svoji televizní kariéru začínal v jednom z dílů seriálu Místo činu. Od té doby je žádaným hercem. Za film Autsch (Ouvej) získal v roce 1996 prestižní cenu Romy. Peter Berger je nováček v týmu A, chce se stát lékařem a tak studuje při práci medicínu.
 
Manfred Stücklschwaiger - pilot Thomas Wächter

Manfred se narodil 21.ledna 1965. Vystudoval muzikál a herectví v Hamburku. Hrál v divadlech v Hannoveru, Ingolstadtu a Saarbückenu. Proslavila ho filmová komedie Workoholic, v níž si zahrál s Tobiassem Morettim, a řada rolí v seriálech, např. v Místu činu. Bývalý válečný polit Thomas zná svůj stroj do posledního šroubku. Díky ocelovým nervům suverénně zvládá i nejnáročnější manévry a akce. Zato v soukromí je nešťastný, protože mu bývalá žena Vera znemožňuje stýkat se s dětmi.

 
Urs Remond - doktor Mark Harland

Urs se narodil 12. října 1964 v Neukirchen-Vluynu. Měří 181 cm.

 
Hans Heller - pilot Jens Köster
Narodil se 14. září 1957 v Soestu. Měří 180 cm.

Pilot Jens vystřídá v pátém díle třetí série v týmu A Thomase Wächtera.

 

 
Anja Freese - doktorka Gabriele Kollmann
Anja se narodila 22.ledna 1965. Vystudovala fotodesingn a v tomto oboru původně i pracovala. Je zdatná sportovkyně a aktivně se věnuje tenisu, plachtění a horolezectví. V roce 1989 se poprvé objevila na obrazovce v seriálech Berlín Break a Hagedornd Tochter asoučasně začala studovat herectví. Od roku 1995 spolupracuje s produkcí televize RTL. Doktorka Gabriele z posádky B žije s matkou, která se stále snaží najít ji partnera. Netuší totiž, že se dcera zakoukala do záchranáře Ralfa. Utajováním jejich vztahu si Gabriele nadělá pořádné problémy. Bohužel ve druhým díle třetí řady umírá na následky zničených plic a silných popálenin.

Wolfgang Krewe - zdravotník Ralf Staller

Wolfgang se narodil 20. října 1966, vystudoval hereckou školu v Mnichově. V roce 1992 se poprvé objevil v romantickém seriálu Marienhof. Od té doby patří k německým seriálových hvězdám. u nás jsme ho mohli vidět například ve Stefanii či Komisaři Rexovi. Ralf létá v posádce s doktorkou Gabrielou. Partnery jsou i v osobním životě a ralf se nemůže smířit s tím, že Gabriela chce jejich vztah utajit. Práce je u něj na prvním místě, tím spíše, že ji zdílí se svou láskou.

 
Sabine Petzl - pilotka Biggi Schwerin

Sabine se narodila 9. srpna 1965 ve Vídni. Vyrůstala v metropoli na Dunaji a v Hamburku. Vedle práce moderátorky ORF se začala věnovat i herectví. První roli v televizi dostala v roce 1994, od té doby účinkovala v řadě produkcí. U nás jsme ji mohli vidět  v seriálu Komisař Rex. Má malého syna jménem Sascha. Její Biggi Schwein je pilotkou týmu B, ale bohužel jen po první čtyři řady, protože ji v páté řadě vystřídá Gina Aigner.

 
Roswitha Meyer - lékařka Karin Thaler

Roswitha se narodila ve Vídni 10. května 1965. Hned po maturitě začala v baletu, pak vystudovala herectví. Působila mimo jiné i v souboru Gruppe 80, ve vídeňském Volkstheatru i ve Wiener Ensemble. První film natočila v roce 1984, televizní zkušenosti nasbírala v seriálu Místo činu. Její doktorka Karin Thalerová je lékařka týmu B, což znamená, že při každém zásahu pracuje s Biggi. Do Medicopteru 117 přišla ve třetí řadě, po smrti doktorky Gabriele Kollmann a hned si užila adrenalinový výlet na minové pole.

 
Tom Mikula - zdravotní bratr Enrico Contini

Narodil se 19. února 1969, měří 178 cm.

 
Julia Cencig - pilotka Gina Aigner

Narodila se 18. září 1972 v Salzburgu. Měří 162 cm.

 
Hanno Pöschl - mechanik Max
Narodil se 2. července 1949 ve Vídni. Měří 178 cm.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Rychtr

(Jan, 16. 6. 2009 19:53)

ahoj miluji gabrielu

Medicopter 117

(hanka, 6. 5. 2007 16:29)

medicopter je nejlepší miluju ho.natočte další řady,ale hlavně s Roswithou Mayerovou alias Karin Thalerovou alias René Slováčkovou.je super